K horám a lezení mám blízko už od dětství, kdy jsem začínal ve skautu. Postupně mě to přirozeně zavedlo od turistiky ke sportovnímu lezení, vícedélkám a nakonec i ke skialpinismu. Dnes je pro mě lezení určitým životním stylem, propojením tréninku, radosti z pohybu a prostoru, kde dokážu úplně vypnout. Rád předávám své zkušenosti dál a provázím ostatní horami. Když zrovna nelezu, nejspíš běhám, jezdím na kole nebo cestuju a objevují nové hory.